Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
118 postów 163 komentarze

Moje komentarze

 • @maharaja 23:29:39
  Muszę sprostować, ale żadnego "stestse" nie nadmieniałem i jestem tego pewien, że czegoś takiego w tym tekście też i nie ma.

  Co do podanego przez Pana przykładu napisu to oczywiście chętnie się ustosunkuję ale dopiero po zobaczeniu oryginału.
  Link do rysunku lub zdjęcia by nie zaszkodził.
  O tradycji pochówków ciałopalnych wśród Słowian
 • @puuug @Zawisza Niebieski
  @puuug @Zawisza Niebieski

  Proszę o zaprzestanie publikowania na moim blogu tych wierutnych kłamstw. Tu nie jest miejsce na wielkogermańską propagandę.

  z góry dziękuję I.C
  O tradycji pochówków ciałopalnych wśród Słowian
 • @Zawisza Niebieski 19:34:28
  Drogi Panie, Pańskie wywody są tylko próbą obrony obowiązujących koncepcji historycznych których fałszywość musi być dla wszystkich więcej niż oczywista.

  To że I1 i I2 są haplogrupami typowymi dla Niemców jest śmiechu warte.
  Oczywiście są to haplogrupy typowe dla Slowian południowych którzy w zamierzchłych czasach podbili również Skandynawię. Do dzisiaj zachowały się w południowej Skandynawii słowiańskie toponimy a osadnictwo Slowian an tym terenie było wielokrotnie potwierdzane w wykopaliskach. Reszta to tylko wielkogermańska propaganda.
  O tradycji pochówków ciałopalnych wśród Słowian
 • @Bogusław Jeznach 00:55:35
  Wydaje mi się że po odczytaniu dziesiątków słowiańskich napisów z czasów antycznych, czas wreszcie przyjąć do wiadomości, prawdziwość tego co widzi się własnymi oczyma. Negowanie oczywistości zaczyna być już trochę dziwne.

  Pozdrawiam I.C
  O tradycji pochówków ciałopalnych wśród Słowian
 • @puuuq 00:49:02
  Podałem ten link dla ogólnej orientacji. Oczywiście wszyscy wiedzą, albo powinni wiedzieć, że to co pisze „polska” Wikipedia jest, nazwijmy to tak, dalekie od prawdy, szczególnie jeśli dotyczy to tematów mających nawet daleki związek z historią Słowian.

  Również i w tym wypadku, z racji słowiańskiej tradycji pochowków
  ciałopalnych, próbuje się zataić związek pojęcia czyśćca z tą tradycją.
  Jeszcze by się Polakom ubzdurało, że to całe chrześcijaństwo i judaizm
  to zwykłe plagiaty ich pierwotnej religii.

  Oczywiście trochę inaczej ta sprawa prezentowana jest w Wikipedii
  angielskiej czy też niemieckiej. W nich można się doczytać, że pojęcie
  czyśćca ma równie stare korzenie jak i samo chrześcijaństwo.

  Jego zanik we wczesnym średniowieczu wynikał po prostu z tego, że po
  okresie Justyniana wśród europejskich chrześcijan zaczął dominować
  słowiański arianizm, a katolicyzm w praktyce zanikł, o czym wielokrotnie pisałem i na co przedstawiłem też wystarczająco spójne dowody.

  Arianizm zaś odrzucał to pojęcie całkowicie.

  Arianizm przetrwał najdłużej w Hiszpanii i w Bizancjum. W Hiszpanii wytępiła go ostatecznie inkwizycja (pogromy Katarów) a w Bizancjum wyewoluował do Prawosławia. Co zresztą widzimy to po samej nazwie tej religii „Prawo Słowian”

  Chrześcijaństwo w wydaniu etruskim (czyli tzw. wiara katolicka)
  przetrwało tylko w Irlandii i ewentualnie w Szkocji i dopiero Popiel II
  tworząc swoje imperium oparł się na katolikach doprowadzając do
  dominacji tej sekty w jego państwie. Wraz z tym nastąpił też powrót
  koncepcji czyśćca.

  Oczywiście wszelkiej maści manipulatorzy i oszuści wykorzystują to jako
  argument, by negować słowiańskość tej koncepcji.
  O tradycji pochówków ciałopalnych wśród Słowian
 • @morgan 19:32:46
  Dziękuję. W następnym odcinku będzie mała rewelacja - zapraszam.
  Następne tłumaczenia etruskich napisów
 • @puuuq 14:35:36 "dalej brniesz w te"
  A ty dalej brniesz w tą wielkogermańską propagandę. Opanuj się trochę bo te twoje brednie są już na pewno dla twoich pracodawców żenujące i kompromitują ich na całej linii. Na te twoje numery już się nikt nie złapie "Brunner".
  Następne tłumaczenia etruskich napisów
 • @Pan podporucznik 21:23:27 " i o pedałach w dni robocze pisać"
  Dlaczego? Przecież to też o jajach
  O homoseksualizmie wśród Etrusków
 • @lorenco 22:13:26
  Dobrze by było gdybyśmy więcej czerpali z dorobku naszych przodków. Dla nich wszystko w naturze było święte i tylko w ostateczności człowiek miał prawo do ingerencji.
  Ale żyjemy niestety w czasach w których "czynienie Ziemi poddaną" jest jedynym kryterium moralnym jakie znamy.
  Nowe aspekty wymierania pszczół
 • @Wrzodak Z. 09:48:58
  To co Pan pisze jest oczywiście bardzo ważne, ale mój artykuł nie mógł, z oczywistych względów, objąć cała problematykę tego tematu. Zająłem się tylko jego wycinkiem, który jednak w specyficznych warunkach możne zdecydować o przeżyciu rodzin pszczelich. Wprawdzie opisane zjawisko nie jest częste, ale jeśli już wystąpi, to mogą zginać tysiące rodzin pszczelich.
  Aż się prosi, w tym wypadku o to, aby nasi "naukowcy" zamiast pierdzieć w stołki i okradać społeczeństwo, prezentując coraz to nowe szamańskie kłamstwa, zrobili w tym przypadku coś pożytecznego.

  Przecież nic łatwiejszego jak wyposażyć pasieki instytutów pszczelarstwa w takie laserowe bramki i w razie stwierdzenia poważnych strat rodzi pszczelich, obejmujących znaczne obszary kraju, poinformować o tym pszczelarzy, aby mogli na krotki czas zamknąć wylotki w swoich ulach, chroniąc w ten sposób rodziny przed wymarciem.
  Ale czegoś takiego od tych złodziei nie można wymagać, za bardzo są zajęci maskowaniem swoich kłamstw.
  Nowe aspekty wymierania pszczół
 • @Docent zza morza 14:09:28
  Internet rozpowszechniono również w tym celu by nas manipulować. Całe szczęście każdy kij ma dwa końce.
  Pozdrawiam I.C
  O słowiańskim pochodzeniu Nabatejczyków. Część druga
 • @Nibiru 21:11:06
  Jak w cywilizowany sposób dyskutuje się wśród Polaków to widać na licznych przykładach. Poza tym, szczerze mówiąc, mierzi mnie już sama myśl o tym, że miałbym mieć coś z tymi osobami wspólnego.
  To czyje idee są dla Pana bardziej przekonywujące, o tym musi Pan sam zdecydować. Tu debaty nie wiele pomogą a bardziej zdrowy rozsądek i własne poszukiwania prawdy.
  Bajeczki fizyków. Bajeczka o neutrino
 • @eonmark 20:47:24
  Jakie zamykanie ust. Po prostu trzeba pogonić tę hołotę od koryta, tak jak to zrobiono z kodowcami. Też byk wielki kwik.
  Ja im nie bronię tego aby dalej pieprzyli te bzdury, ale niech to robią na własny koszt, ewentualnie znajda sobie sorosa który ich sfinansuje. Społeczeństwo nie ma obowiązku utrzymywania tej bany oszustów, chyba że dostaną za te oszustwa wyroki i trafią za kratki.
  Bajeczki fizyków. Bajeczka o neutrino
 • @Nibiru 20:00:13
  Obawiam się, że Pan się tej dyskusji nie doczeka i to nie ze wzgledu na to, że fizycy nie maja najmniejszej ochoty na dopuszczenie do krytyki z poza środowiska, ale na to, że koncepcja współczesnej fizyki jak i moja koncepcja są do siebie niekompatybilne. Po prostu byłaby to rozmowa ze ślepym o kolorach.

  Jedynym sensownym rozwiązaniem jest całkowita likwidacja tego środowiska poprzez zaprzestanie finansowania tych szarlatanów.
  Innego rozwiązania nie widzę.
  Bajeczki fizyków. Bajeczka o neutrino
 • @eonmark 22:57:52
  Podjął Pan ciekawy temat bo w istocie jest to zagadkowe dlaczego Słowianie, będąc założycielami tylu wspaniałych cywilizacji, sami pozostawili w swojej ojczyźnie po sobie relatywnie skromne świadectwa swojej wielkosci.

  Ta zagadka jest w istocie prosta do rozwiązania. Po prostu dorobek Słowian jest już od dawna przypisywany innym ludom. Szczególnie Niemcy przywłaszczyli sobie ich pozostałości a inne ich dzieła są uważane za twórczość jakichś Azjatów lub bliskowschodnich poganiaczy kóz.
  Gdy kiedyś wszystkie te świadectwa materialne staną się znowu dorobkiem Słowian to wszyscy staniemy z rozdziawionymi gębami nad wspaniałościami ich dorobku.

  Kolejnym problemem było to, że tylko drewno uważane było za materiał godny bogów. Jeszcze w średniowieczu najbardziej wartościowe wizerunki religijne były wytwarzane z drewna. Kamień był uważany za materiał podły, godny tylko niskich stanów. Stąd 90% dorobku Słowian rozpadło się w proch, nie pozostawiając żadnych śladów swojej obecności. Nie jest jednak wykluczone to, że były to rzeczy porównywalne z największymi dziełami starożytności. Przypomnę tu że również Etruskowie stawiali swoje świątynie z drewna. Ich wspaniałością zachwycali się rowniez Rzymianie, dla których stały się one wzorcem ich architektury.

  Co do zadziwiającej płodności Słowian w tworzeniu cywilizacji na podbitych terenach, to wynika to ze struktury społecznej jaka się tam automatycznie tworzyła.
  W swojej ojczyźnie Słowianie dopracowali się idealnego systemu społecznego który zapewniał wszystkim mieszkańcom zarowno równe szanse materialne, jak i równy wpływ na losy społeczności. Ta demokracja słowiańska nie sprzyjała jednak gromadzeniu fortun w rekach jednostek a brak zinstytucjonalizowanego kultu zapobiegał trwonieniu środków na nikomu nie potrzebne "kupy kamieni".

  Po podboju nowych terenów, Słowianie próbowali zachować ten ich sposobi życia dalej, ale prowadziło to do separowania się od podbitych społeczności i do automatycznego tworzenia się kast rządzących i nierównego podziału środków. Prowadziło to automatycznie do nadmiaru ich w rekach nielicznych i do wydawania ich na projekty które dla nas obecnie są kryterium do nadania tym tworom miana cywilizacji.
  Można wiec przyjąć, że istnieje absolutna zbieżność pomiędzy powstaniem cywilizacji a podbiciem tych terenów przez obce ludy. I w większości przypadków tymi ludami byli Słowianie.
  Kryszna - indyjski Waligóra
 • @Zbigniew Jacniacki 22:08:03
  Dzięki za ten link. To naprawdę fascynująca historia, szczególnie ze względu na propagowaną przeze mnie wersję dominacji arianizmu we wczesnym średniowieczu w Europie. Jest to dowód na to, że językiem liturgicznym Arian (i tym samym pierwszych chrześcijan) był jezyk słowiański.

  Pozdrawiam serdecznie i życzę przy okazji wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, zarówno Panu jak i wszystkim innym czytelnikom moich artykułów.
  Kryszna - indyjski Waligóra
 • @MacGregor 13:37:03 "mniemać i się domyślać"
  Tu nie ma miejsca na mniemania i domysły tylko jest wytłumaczone jak krowie na rowie.
  Etruski eto ruski
 • @alek.san 11:48:53 "jaka jest Pańska interpretacja imienia jego żony - Mutnedżmet?"
  Ta interpretacja jest dla mojej interpretacji pochodzenia Horemheba nieistotna, ponieważ była ona jego drugą żoną i zapewne córką faraona, najprawdopodobniej Echnatona. Była więc Egipcjanką. O wiele ciekawsze jest pochodzenie jego pierwszej żony, której umie podaje się jako AMENIA. A to brzmi już dla nas znajomie, szczególnie jeśli uwzględnić to, że z jej imienia znamy tylko spółgłoski, a więc MN (ia). Ten zapis daje się interpretować równie dobrze jako Milena a wiec typowo słowiańskie imię.
  O Heraklesie, Herosach, Cheruskach i Harnasiach
 • @puuuq 23:11:59
  Moje teorie są niewątpliwie spektakularne, ale ty pewnie miałeś na myśli spekulatywne.

  Odnośnie Velikowskiego, to o zmarłych powinno się mówić dobrze albo milczeć, a wiec pomińmy to milczeniem
  Terraforming na Marsie i Wenus
 • @alek.san 12:45:37
  Hebojcie, ino wartko może znaczyć, rusz się tylko szybko. A wiec jednak ruszający góry.
  O Heraklesie, Herosach, Cheruskach i Harnasiach

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930